Den 10. Januar 2015 arrangerte Oslo og Akershus Kaninavlsforening årets fylkesutstilling på Udnes Forsamlingshus i Nes. Samtidig ble det også arrangert en liten hoppekonkurranse, men på grunn av dårlig vær hadde vi ikke det beste forholdet for å hoppe ute denne dagen, og dette ser vi også på resultatene. På utstillingen derimot var det veldig bra resultater!

Resultatliste Klasse A Voksne dyr

1 Bjørn Petter Åsheim Sarpsborg KAF 1,2 Tan – Svart 287 poeng

2 Geir Vidar Asgrimplass Drammen og Omegn KAF 3,0 Fransk Vedder – Viltgrå 286 poeng

3 Johnny Lyshaug Askim og Omegn KAF 1,2 Alaska 285,5 poeng

4 H.P.Wold / A.Rønning Oslo og Akershus KAF 0,3 Stor Sølv – Svart 285,5 poeng

5 Geir Hovde Oslo og Akershus KAF 1,2 Tan – Svart 285 poeng

6 Arild Henriksen Askim og Omegn KAF 3,0 Belgisk Hare – Viltrød (Harefarget) 285 poeng

7 Pål Eirik Iversen Oslo og Akershus KAF 1,2 Sachsengold 284,5 poeng

8 Knut Harald Trinterud Indre Østland KAL 1,2 Hvit Land 284 poeng

9 Trond Pettersen Oslo og Akershus KAF 2,1 Sachsengold 284 poeng

10 Hallgjerd Seim Paulsen Glåmdal KAF 3,0 Dverghare – Viltgrå 284 poeng

11 Lars Ivar Haugo Indre Østland KAL 0,3 Stor Sølv – Svart 283,5 poeng

12 Thore H. L. Nilsen Indre Østland KAL 2,1 Liten Wiener – Blå 283,5 poeng

13 Dag Larsen Oslo og Akershus KAF 1,2 Hermelin – Hvit Rødøyd 283 poeng

14 Silje Cathrine Tellefsen Direkte medlemmer 1,2 Dvergvedder – Viltgrå 282,5 poeng

15 Dag Larsen Oslo og Akershus KAF 3,0 Dvergvedder – Viltgrå 282,5 poeng

16 Silje Cathrine Tellefsen Direkte medlemmer 1,2 Hermelin – Viltgrå 282 poeng

17 Arild Rønning Oslo og Akershus KAF 0,1 Hermelin – Viltrød (Harefarget) 95 poeng

18 Charlotte Sand Tønsberg og Omegn KAF 1,0 Hermelin – Russer-tegnet  Zobelbrun 95 poeng

19 Elina Jokinen Indre Østland KAL 1,0 Hermelin – White-tegnet Zobel Blå 95 poeng

20 Trond Pettersen Oslo og Akershus KAF 1,0 Dvergvedder – Viltgrå 95 poeng

21 Ingeborg Elise Moen Drammen og Omegn KAF 1,0 Hermelin – Brun 95 poeng

22 Charlotte Sand Tønsberg og Omegn KAF 1,0 Hermelin – Viltgrå 95 poeng

23 Jorunn Egner Oslo og Akershus KAF 1,2 Perle Ekorn 281,5 poeng

24 Trond Pettersen Oslo og Akershus KAF 0,3 Liten Tysk Vedder – Viltgrå 281,5 poeng

25 Elina Jokinen Indre Østland KAL 1,2 Dvergvedder – Hvit Rødøyd 280,5 poeng

26 Lars Ivar Haugo Indre Østland KAL 0,1 Russer – Brun Zobel 94,5 poeng

27 Hege Spjelkavik Trøndelagen KAF 1,0 Liten Havana 94,5 poeng

28 Trond Pettersen Oslo og Akershus KAF 0,1 Hermelin – Zobel-tegnet Blå 94 poeng

29 Hallgjerd Seim Paulsen Glåmdal KAF 0,1 Dverghare – Otter-tegnet Svart 94 poeng

30 Arild Rønning Oslo og Akershus KAF 1,0 Hermelin – Tan-tegnet Svart 94 poeng

31 Hallgjerd Seim Paulsen Glåmdal KAF 3,0 Liten Chinchilla 278 poeng

32 Jorunn Egner Oslo og Akershus KAF 0,1 Stor Sølv – Svart 93,5 poeng

33 Elina Jokinen Indre Østland KAL 1,0 Dverghare – Zobel-tegnet Blå 92,5 poeng

34 Ingeborg Elise Moen Drammen og Omegn KAF 0,1 Rex – Blå 90 poeng

35 Ingeborg Elise Moen Drammen og Omegn KAF 1,0 Fransk Vedder – Madagaskar (Rødbrun) 90 poeng

 

Resultatliste Klasse B Ungdyr

1 H.P.Wold / A.Rønning Oslo og Akershus KAF 0,3 Stor Sølv – Svart 281,5 poeng

2 Trond Pettersen Oslo og Akershus KAF 0,1 Dvergvedder – Viltgrå 94,5 poeng

3 Geir Hovde Oslo og Akershus KAF 1,0 Hermelin – Tan-tegnet Svart 94 poeng

4 Jorunn Egner Oslo og Akershus KAF 0,1 Stor Sølv – Svart 93,5 poeng

5 Ingeborg Elise Moen Drammen og Omegn KAF 0,1 Hollender – Blå 93,5 poeng

6 Ingeborg Elise Moen Drammen og Omegn KAF 1,0 Hollender – Viltgrå 93 poeng

7 Hallgjerd Seim Paulsen Glåmdal KAF 1,0 Dverghare – Hvit Rødøyd 92 poeng

8 Ingeborg Elise Moen Drammen og Omegn KAF 1,0 Rex – Castor 92 poeng

 

Fotograf på bildene er Silje C. Tellefsen.